Americký miliardár Dan Friedkin sa stal novým majiteľom talianskeho futbalového klubu AS Rím. Za sumu takmer 600 miliónov eur tento tím kúpil od svojho krajana Jima Pallottu. Zostručnené – majitelia z Bostonu predali tradičný taliansky klub v rámci USA do Texasu. „Celá transakcia je už dohodnutá, je však potrebné ešte vykonať formálne kroky,“ uvádza sa v stanovisku AS Rím. Rokovania o prevzatí trvali desať mesiacov.
„Som veľmi rád, že môžem potvrdiť dohodu o predaji klubu AS Rím skupine Dana Friedkina. V noci sme podpísali kontrakt a v najbližších dňoch budeme podnikať všetky právne kroky na zmenu vlastníckych práv,“ uviedol Jim Pallotta, ktorého na poste prezidenta klubu nahradil práve nový majiteľ Dan Friedkin.
Futbalistov AS Rím už vo štvrtok večer čaká osemfinálový duel proti španielskemu tímu FC Sevilla v Európskej lige, hrať sa bude v nemeckom Duisburgu. V uplynulej sezóne Serie A obsadil rímsky klub piatu priečku zaručujúcu opätovnú účasť v skupinovej fáze Európskej ligy.
Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou
pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU