Svetlo sveta v týchto dňoch uzrelo prvé priznanie skutočnej geopolitickej reality z úst vysoko postaveného Američana. A nie hoakého, ale priamo z úst predsedu Výboru náčelníkov štábov USA, generála Marka Milleyho. Ten v prejave pred absolventmi Národnej akadémie obrany uviedol, že na svete v súčasnosti existujú najmenej tri superveľmoci – USA, Rusko a Čína!
Podľa Milleyho bude svet v nasledujúcich desaťročiach čeliť veľmi vážnym výzvam a krízam. „V súčasnosti je čoraz jasnejšie, že sa skutočne nachádzame v multipolárnom medzinárodnom prostredí, v ktorom existujú najmenej tri superveľmoci – USA, Čína a Rusko!“
Milley uviedol, že počas studenej vojny prebiehala konfrontácia medzi dvoma superveľmocami, USA a ZSSR a po rozpade ZSSR boli USA na istý čas jedinou superveľmocou. No podľa jeho slov, tri sú oveľa komplikovanejšie ako dve. A situáciu podľa jeho názoru komplikuje skutočnosť, že niektoré krajiny začínajú hrať vážnejšiu úlohu vo svojich regiónoch, za čo by si v budúcnosti mohli nárokovať aj na status superveľmoci.
Tým mal na mysli napr. Irán, Saudskú Arábiu, Turecko atď. Ide o prvé priznanie reality od vysoko postavenej osoby Pentagonu, ktorá aj takto nepriamo priznala, že hegemónia USA je v troskách a svet je po 24. februári 2022 iný, akým bol posledných takmer 30 rokov, kedy USA vládli planéte.
Ako stále píšem, hegemónia Západu sa skončila, či si to jeho súčasní „lídri“ priznávajú alebo nie. Skôr či neskôr si to budú nútení priznať. A aj z USA sa postupne stane regionálna veľmoc. A to preto, že proces dedolarizácie bol započatý, čo bude prinášať postupný úpadok Spojených štátov až na úroveň regionálnej veľmoci. Horšie však dopadne EÚ, ktorá po tomto všetkom, žiaľ, skončí asi najhoršie.
Žiaľ, nie pre nefunkčný, totalitný a prebyrokratizovaný bruselský moloch menom EÚ, ale pre Európu a jej štáty, ktoré boli po stáročia hnacím motorom svetovej ekonomiky, vedy a pokroku. Okrem toho, že v súčasnosti je úplnou kolóniou USA, sa pomaly, ale isto deindustrializuje a hospodársky upadá. Prvé náznaky úpadku dobre cítiť už dnes, stačí sa pozrieť na oficiálne dáta Eurostatu, ktorý hlási, že už nielen Nemecko, ale aj celá eurozóna je v recesii.
Koniec koncov, stačí sa pozrieť okolo seba a zhodnotiť, ako ide obchod a aké sú dlhodobejšie predpoklady podnikového sektora. A toto sa nezmení, ak sa Európa nevymaní zo zhubného vplyvu USA, nezastaví rozbehnutú vojnovú mašinériu a neprehodnotí zhubnú ekoalarmistickú politiku založenú na vykonštruovaných dátach. Priznajme si konečne realitu – bez lacných energetických zdrojov z Ruska a bez efektívnej jadrovej energie nedokáže Európa prosperovať a upadne medzi rozvojové krajiny…
https://www.urdupoint.com/en/world/milley-tells-war-college-grads-that-russia-c-1705307.html
Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou
pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU
Konečne!!! Bohu chvála. Nič netrvá večne, len sláva Božia. Debilom na západe to ale darmo niekto bude vravieť. Oni slúžia Mamon, nie Bohu otcu všemohúcemu.
Presne tak! Pýcha predchádza pád a žiaden strom nerastie až do neba. Aj týmto čoskoro odzvoní. Otázka je len, či so sebou nestrhnú do záhuby celý svet…
Otázkou je, či všetci kritici západu budú ochotný znížiť svoje nároky na život. Myslím, že 99% ľudí kritizujúcich západ sú iba pokrytci, ktorým ak niekto siahne na výhody, ktoré majú vďaka západu budú bľabotať nezmysly. Dôležité sú ČINY a nie reči. Západ robí veľa chýb a určite to nie je ideálny systém, ale serú ma ľudia, ktorý nadávajú na západ a na druhej strane využívajú všetky jeho výhody. Ak bude človek žiť skromne dobrovoľne, nie preto že je chudák, čo na viac nemá. Žije to čo hlása. Slovo takého človeka má cenu.
Samozrejme, že nebudú. Napriek tomu je to nevyhnutné. Nevyhnutné v záujme prežitia nášho národa, ak sa definitívne nechceme stať otrokmi vo svojej vlasti.
Samozrejme, že to bude stáť veľa. Aj keď by som to nenazval „výhodami“, skôr „závislosťou“. Závisí ako na to nazeráme.
Napr. „výhoda“ možnosti pracovať v zahraničí, ktorú nemálo ľudí využíva, je v mnohom podmienená nemožnosťou nájsť adekvátnu prácu u nás doma a celkovými neutešenými pomermi. Potom to zase až taká výhoda nie je.
Mnohí sa naivne domnievajú, že Západ nám niečo nezištne DÁVA. Z akéhosi podivného charitatívneho sklonu. Ono sa ale jedná skôr o INVESTÍCIU. V kapitalizme je zisk mierou a cieľom všetkého. V každodennom živote to chápeme a nespochybňujeme. Prečo potom očakávame, že v medzinárodnej politike je to inak? Prečo si myslíme, že EÚ nám niečo DÁVA? A prečo nevidíme to, čo im dávame MY?