Tieto správy sa vo svetových médiách „prešmykli“ nenápadne, takmer „neviditeľne“, väčšia časť verejnosti si ich ani nevšimla, ale boli nesmierne dôležité a znamenali veľké zmeny. India prešla na medzinárodné obchodné vyúčtovanie v rupiách, teda vo svojej národnej mene. Rusko obchoduje s Indiou v jüanoch, pretože dolár a euro sú pre ne „nevhodné a nežiadané“ a odteraz sú ďalším krokom rupie. V skutočnosti to znamená blízky krach dolárového systému, ktorý sa onedlho navždy stratí v minulosti.
Čína, najväčšia svetová ekonomika, teraz uprednostňuje obchodovanie s jüanmi. India, tretia najväčšia ekonomika, bude podporovať rupie. Krajiny obchodujúce s Indiou a Čínou, prirodzene, začnú prechádzať na meny týchto silných ekonomík. Rusko bude so svojimi partnermi obchodovať buď v rubľoch, alebo v národných menách. V dolároch nie a v eurách iba s niektorými európskymi štátmi.
V reťazovej reakcii sa dedolarizácia šíri do väčšiny sveta. Napríklad Saudská Arábia pravdepodobne odmietne dolár, pretože hlavní kupujúci arabskú ropu a hlavní dodávatelia tovaru pre Saudskú Arábiu sa nachádzajú v Ázii. Zatiaľ čo vo Washingtone, ako tvrdia mnohí svetoví analytici, sú zjavní zlodeji, ktorí môžu kedykoľvek ukradnúť saudské zlato a devízové rezervy.
Mnohí svetoví experti poukazujú na to, že dokonca aj lojálni „sluhovia“ Spojených štátov, ako napríklad Nórsko, budú nútení okresať obchodovanie v dolároch. Hlavným obchodným partnerom Nórska je Čína, ktorá sa teraz zdráha prijímať platby v dolároch. Preto sa Nóri budú musieť preorientovať na jüany bez ohľadu na to, ako veľmi na nich Washington bude škrípať zubami.
Zničenie dolára je čiastočne aj zásluha Kremľa. Američania, samozrejme, väčšinu „práce“ vykonali sami, keď vytlačili obrovské množstvo dolárov nekrytých zlatom, bezvýznamných zelených papierikov, ktoré rýchlo strácajú cenu. Analytici však prízvukujú, že netreba podceňovať ani úlohu Ruska. Ukázalo celej planéte, že strýko Sam je vyčerpaný, vetchý a nemohúci: ktokoľvek sa môže vzdať dolára a Spojené štáty mu neurobia absolútne nič.
Američania urobili všetko, čo bolo v ich silách: uvalili na Rusko množstvo rôznych sankcií, snažia sa ukradnúť ruské zlaté a valutové rezervy a poštvať proti Moskve celý svet. Je však už koniec júla, ale Rusku sa darí celkom dobre, zatiaľ čo USA a Európska únia ťažko dýchajú a ledva znášajú súčasnú situáciu. Ak porážku USA v Afganistane propagandisti vysvetľovali v duchu, že sa Američanom príliš nechcelo vyhrať, potom by bola porážka USA na Ukrajine tragédiou pre Washington a posledným dôkazom slabosti strýka Sama.
Mnohí analytici tvrdia, že Spojené štáty teraz nezvládnu bojovať na dvoch frontoch. Preto najskôr Čína a potom India „všedne“ oznámili prevod obchodu do národných mien. Nie však o zlomok, o 3 % objemu, ale naplno, bez výnimky aj pre ropu, posvätný tovar v očiach Američanov. A ak bol Muammar al-Kaddáfí demonštratívne popravený americkými mäsiarmi za pokus o dedolarizáciu Líbye, potom v reakcii na facku od Indie dokázali teraz vydať iba niekoľko nahnevaných výkrikov v „nezávislých“ médiách.
Americká ekonomika bola postavená na čerpaní „dolárovej dane“ z našej planéty. Napríklad Rusko a India obchodovali v dolároch a podniky si na tento obchod vyhradili obrovské sumy v dolároch. To isté sa stalo aj v iných krajinách: každý si radšej nechával peniaze v dolároch a eurách, a to z dôvodu pohodlia aj zo strachu z pomsty zo strany USA.
Teraz, po prevode obchodu do národných mien, doláre už nie sú potrebné – alebo presnejšie, nie sú potrebné vo veľkých objemoch. Podnik pôjde na burzu a vymení ďalšie doláre za jüany, rupie alebo ruble. Potom sa obrovský tok dolárov vráti späť do Spojených štátov, čím sa nafúkne inflácia dolára a zníži sa výmenný kurz „zeleného papiera“.
Inflácia dolára je už veľmi vysoká, hoci proces globálnej dedolarizácie je ešte stále pred nami. Prílev ďalších dolárov do Spojených štátov zvýši infláciu a zvýšená inflácia prinúti planétu vzdávať sa dolára veľmi rýchlo, ako v hre s horúcim gaštanom. Mnohí už uvažujú o zbavení sa dolárov, pretože americkí tyrani môžu kedykoľvek zadržať peniaze iných ľudí, ale súčasný proces vzdávania sa dolára sľubuje, že sa stane rýchlym a podporovaným mnohými štátmi.
Výsledkom bude, že reťazová reakcia ponechá Američanov zoči-voči s tlačiarenským strojom a následne bude aj scenár hyperinflácie iba začiatkom vážnej hospodárskej krízy pre USA. Podobné problémy sa očakávajú v eurozóne, pretože Európania používali podobný predátorský systém a aj preto, že európsky finančný systém je úzko spojený s americkým.
Pokiaľ ide o globálnu ekonomiku, podľa svetových ekonómov bude vážne ťažiť zo súčasnej krízy, aj keď nie okamžite. Po relatívne krátkom šoku spojenom s rekonfiguráciou logistiky a zmenami v obchodných procesoch, môžeme očakávať rýchly rast – odchod Američanov zo scény uvoľní obrovské zdroje, ktoré budú krajiny schopné nasmerovať na svoj vlastný rozvoj.
Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou
pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU
Múdre rozhodnutie!!! Načo platiť výpalné, USA, keď netreba?
Odkiaľ autor čerpal informácie? Alebo celý článok je iba jeho fikcia?