Matovič, Kollár a celá naša vládna suita neprestávajú prekvapovať. Aktuálne chcú presvedčiť našich seniorov na podanie tretej dávky vakcíny alebo na zaočkovanie sa prvou dávkou vakcíny proti COVID-19 odovzdaním poukážky vo výške 500 eur v celkovej hodnote 500 miliónov eur.
Toto je podľa mňa už cez čiaru. A nedá sa, odpustite mi, nedá sa reagovať slušne. Je to banda diletantov, populistov, nevzdelancov a hazardérov. Neviem tiež posúdiť, či nedostanú aj províziu za dílerstvo zatiaľ stále experimentálnej vakcíny.
Rozhodnutie sa zaočkovať má byť slobodné, na základe objektívnych informácií a hlavne na základe minimalizovania možnosti nakazenia sa, teda kvôli zdraviu. Nie kvôli lotérii, tzv. slobode či najnovšie kvôli 500-eurovej poukážke. Je to choré! Tak ako celá vláda!
V nezmyselnej očkovacej lotérii „zhorelo“ 20 miliónov eur. Ani neviem, koľko miliónov stálo celoplošné testovanie, a teraz 500 miliónov eur na poukážky s cieľom prinútiť ľudí sa zaočkovať. Hlavne, že všetci politici vládnej koalície už viac ako pol roka strašia treťou či štvrtou vlnou. Rôzni analytici viac ako pol roka varujú pred kolapsom zdravotníctva. No neurobili nič! Nič efektívne a pre ľudí.
Pýtam sa, koľko nemocníc sme mohli postaviť za predrbané peniaze? Koľko nových nemocničných lôžok sme mohli zabezpečiť? Koľko inej zdravotníckej techniky? Koľko ľudí sme mohli rýchlo vyškoliť? A tak podobne???
Neurobili nič. Robia len propagátorov a dílerov západných vakcín. Ani si nevieme predstaviť, koľko peňazí táto primitívna a, žiaľ, povrchná a jednostranná kampaň stojí. Dnes svoju neschopnosť hádžu na nezaočkovaných! Omyl! Veľký omyl! Zodpovednosť nesie vláda a priamo ministerstvo zdravotníctva preto, že za jedinú zbraň v boji s koronavírusom označilo očkovanie. Mimochodom, je to tak v celej Únii.
Totálne rezignovali na jeho liečbu a to je trestuhodné! Pacienti sú akože liečení, až keď sú vo vážnom stave a mnohým niet pomoci. Dovtedy o nich ani pes nezakopne. Žiaľ, za toto nesú zodpovednosť aj mnohí obvodní lekári, ktorí takto konajú – či skôr nekonajú na základe usmernení ministerstva zdravotníctva. Myslím, že mnohým by bolo treba odobrať VŠ diplomy a na druhej strane mnohým zniesť modré z neba. Nedivme sa potom, že nemocnice, na ktorých viac ako 32 rokov parazituje privátny ekonomický sektor, dnes kolabujú. Kolabujú však nielen nemocnice, ale aj morálka, odbornosť a ľudskosť! Aj to je ovocie novembra 1989!
Na záver, zodpovednosť za takmer 15 000 obetí na Slovensku nesú všetci hlavní predstavitelia súčasnej vládnej koalície (Ale v istej miere aj všetci ponovembroví vládcovia). Tak ako aj politické elity Únie.
Pšenica,
ryža,
proso,
konope,
a bôb
je päť najvzácnejších druhov osiva.
Ak ich však nedozreté zožneme, nemajú väčšiu cenu ako burina.
A tak je to aj s princípom ĽUDSKOSTI. Aj ten má cenu, iba ak je dozretý! /Meng/
Nedozreli sme?
Alebo prezreli?
Alebo nás chytila nejaká pliaga? Pliaga peňazí?
Sme burina?