Komunisti ku kauze „Lučanský“

Vedenie Komunistickej strany Slovenska (KSS) sa doposiaľ vo veci kauzy „Lučanský“ oficiálne nevyjadrovalo. Až teraz prelomilo mlčanie a na svojej webovej stránke (www.kss.sk) vydalo nasledujúce vyjadrenie, ktoré publikujeme v plnom znení bez komentára.

Vyjadrenie Komunistickej strany Slovenska k tragickej smrti generála Lučanského

Podobné články

Slovenskú spoločnosť traumatizuje už niekoľko dní smrť bývalého prezidenta Policajného zboru generála Milana Lučanského. Jej okolnosti sú od prvej zmienky o úraze v cele predbežného zadržania v Prešove, až po jeho smrť prezentované chaoticky, manipulatívne, neprofesionálne. Výsledkom sú emócie, trestné podania  a rôzne interpretácie v médiách i na sociálnych sieťach. Vždy to tak vyzerá, keď sa hľadajú spôsoby ako nepovedať pravdu. Komunistická strana Slovenska vyjadruje poľutovanie nad týmto incidentom, ktorý vníma aj ako dôsledok spolitizovania systémových,  korupčných aktivít.

Komunistická strana Slovenska nepodlieha umelo vytváranej hystérií, vybičovaným emóciám, ani spravodajským hrám. Na rozdiel od iných politických  subjektov, či jednotlivcov sa nemieni na smrti generála Lučanského nijako politicky priživovať. Celú situáciu  však chápeme v kontexte odporu voči súčasnej vláde. Tento prípad len zvýrazňuje diletantizmus a neschopnosť súčasnej vlády, udržať fiktívnu ilúziu demokracie.

Komunistická strana Slovenska nemá ambície hodnotiť dôvody zadržania a postup vyšetrovania generála Lučanského, ani vynášať predčasné súdy. Avšak  jeho tragédia  potvrdila charakteristickú črtu súčasného systému, v ktorom boj oligarchov o zisky, vplyv a moc prostredníctvom korupcie, podvodov a špekulácií, ale aj politiky, má v mnohých prípadoch tragický dopad na osudy ľudí. Ľudia si to však neuvedomujú, podobne ako ani príčiny a ich nositeľov.  Ľudské osudy jednotlivcov sú iniciátorom a účastníkom boja za zisky a moc úplne ľahostajné.

Je poľutovania hodné, že v tomto konkrétnom prípade, už pri prvom zranení zadržiavaného generála Lučanského sa ani zo strany opozičných, ani koaličných poslancov nenašli jednotlivci, skupina, či poslanecký klub, ktorí by iniciovali poslanecký prieskum v zariadení v Prešove, aby sa reálne a na tvári miesta presvedčili o fyzickom zdraví a psychickom stave uväzneného. Rovnako aj  o dodržiavaní  jeho práv a o zaobchádzaní s ním. Zaráža to i z dôvodu, že nešlo o bezvýznamnú osobu, ani o opakovane trestaného kriminálnika, ale o generála Policajného zboru, ktorému ešte nebola vina dokázaná.

 Smrť generála Lučanského poodhalila aj skutočnú tvár súčasného politického systému. Ten už viac ako tri desaťročia reprezentujú rôzne politicko-mafiánske zoskupenia, ktoré sledujú záujmy zbohatlíkov, oligarchov či mafiánov  a veľmi negatívne vplývajú na  spoločnosť vo všetkých oblastiach. Samotná   korupcia, ktorá  je produktom systému po novembri 1989  prináša postupný morálny rozklad celej  spoločnosti.

     Komunistická strana Slovenska si neosobuje právo vyjadriť jednoznačný súd   nad udalosťami posledných týždňov. V takomto kontexte je ťažké uveriť,  že komisia vytvorená ministerkou spravodlivosti dospeje k objektívnemu prešetreniu smrti generála Lučanského a že spoločnosti budú predložené pravdivé informácie. Tu už zdá sa nejde o pravdu, ale o  „dobré“ meno a legitímnosť  súčasnej politickej moci a to za každú cenu.

Komunistická strana Slovenska vyjadruje úprimnú ľútosť nad smrťou Milana Lučanského, ktorý v boji s mafiou preukázal svoju statočnosť a vykonal veľa dobrého.  Pozostalej rodine vyjadrujeme hlbokú a úprimnú  sústrasť.

V Bratislave  6. januára 2021

Komunistická strana Slovenska

facebook.com/KomunistickaStranaSlovenska

Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU

Ďalší článok

Komentáre 2

  1. slavomíra kotrádyová says:

    Odvrátená strana kapitalizmu!

  2. Vladimír Manda says:

    Vo vyhlásení KSS k tragickej smrti generála Lučanského by som očakával, že KSS dôrazne vyzve na dôsledné prešetrenie tragickej smrti generála Lučanského. Pretože bez dôsledného prešetrenia ostanú názory vo vyhlásení o tom, že za smrť Lučanského môže súčasný systém, že „Smrť generála Lučanského poodhalila aj skutočnú tvár súčasného politického systému.“, len abstraktnými frázami, ktoré nikoho nepresvedčia. Naopak, dôsledné vyšetrenie by mohlo dané tvrdenie potvrdiť alebo vyvrátiť alebo môže jasne ukázať, že daný systém to nechce vyšetriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sledujte nás

Kategórie

Prihláste sa naspäť do svojho účtu

Vyplňte formulár a zaregistrujte sa

Restovanie hesla

Prosím vložte vaše použ. meno alebo emailovú adresu pre resetovanie hesla