23. marca 2023 sa začalo dvojdňové zasadnutie Európskej rady v Bruseli. Rokovanie sa začalo ako tradične príhovorom Zelenského a rokovalo sa o miliardách eur na dodávky zbraní a munície na Ukrajinu, ktorej výsledkom nebude nič iné, len státisíce mŕtvych Ukrajincov a Rusov. Heger sa pred kamerami vytešoval, že Slovensko bude ekonomicky profitovať z tejto vojny. Teda, stručne povedané, zo zabíjania Ukrajincov a Rusov. Na ten krvichtivý úsmev na jeho tvári asi nezabudnem. A to som už ako sudca videl rôzne indivíduá. Slovensko a krvavé peniaze, že sa nehanbí!
V druhej časti summitu, okrem iného, EÚ vyslovila obavy z toho, že Čína ovládla svetový obchodný reťazec s cennými surovinami, pričom v Európe sa ťaží len 10% z nich. Ako europoslanec musím zodpovedne vyhlásiť, že toto vyjadrenie vo vzťahu k Číne je nekorektné, ba priam pokrytecké.
Brusel, ktorý pod vedením USA svojou nedomyslenou zahraničnou politikou dostal Európu do situácie energetickej krízy, nedostatku energetických zdrojov, nedostatku surovín, má problém už aj s Čínou, pretože táto, podľa Európskej rady, ovládla svetový obchodný reťazec s cennými surovinami.
EÚ a jej spojenec USA, ktorí nedokážu vlastné ekonomické problémy riešiť inak, len sankciami voči štátom, ktoré si chcú hospodársku a vnútornú politiku riešiť samy, obsadzovaním snáď celého sveta vojenskými základňami NATO, vyvolávaním a podporovaním štátnych prevratov všade, kde je to v ich ekonomickom záujme, vedením vojen a vytváraním vojnových konfliktov, tam, kde je aký-taký surovinový potenciál (ropa, plyn, drahé kovy), si dovolí pokrytecky tvrdiť, že Čína ovládla svetový trh a pod.
Čína ovláda čím ďalej tým viac svetový trh, ale nie vojnami, vojenskými základňami, podporovaním vojenských konfliktov, ani sankcionovaním iných krajín, ale svojou šikovnou zahraničnou a ekonomickou politikou.
Pozná niekto štát, kde by mala Čína vojenské základne? Pozná niekto štát, na ktorý by Čína vojensky útočila? Pozná niekto štát, ktorému Čína zasahuje do vnútropolitických záležitostí? Pozná niekto štát, voči ktorému Čína uplatňuje ekonomické sankcie? Určite nie! A toto sa o EÚ a jej spojencovi USA nedá povedať.
(Video: facebook.com/radacovskypatriot)
Sme neschopní, závidíme úspešnému, a preto ho treba ničiť. Nie rokovať o hospodárskej spolupráci, ale hľadať zámienku, ako ho z ekonomického priestoru odstrániť.
Javí sa, že aj toto je krédom dvojdňového summitu Európskej rady v Bruseli. A s touto tzv. ekonomickou politikou Bruselu vo vzťahu k Číne, ale aj iným štátom sa stotožňuje aj naša súčasná vláda, prezidentka republiky, liberáli z radov europoslancov, ba dokonca aj kresťanskí demokrati a je potom vôbec na zváženie, či nie sú kresťanmi len podľa názvu.
Lídri a experti EÚ sa pri riešení ekonomických problémov pravdepodobne spoliehajú na to, že sa ich vernému spojencovi USA podarí vojensky a ekonomicky obsadiť celú Európu, celý svet. A toto myslenie sa snažia nasúkať prostredníctvom nastrčených liberálov aj do hláv neskúsenej mladej generácie, sľubujúc jej prekrásny život pod vedením Bruselu a USA.
Ale rátajú aj s alternatívou B? Čo keď sa im to nepodarí? Čo potom?
Ale nič nie je také zlé, ako sa zdá. V strane Slovenský PATRIOT je dostatok mladých ľudí, ktorí uvažujú a predovšetkým myslia vlastnou hlavou.
V Bruseli, 23. 3. 2023
JUDr. Miroslav Radačovský, europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT
Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou
pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU