Súčasná hektická doba je ideálna pre nenápadné procesy, ktoré môžu výrazným spôsobom ovplyvniť smerovanie Slovenska v nasledujúcich rokoch. Je už očividné, že organizovaná anarchia je zámerne vytváraná, pričom zámer organizátora spočíva v prvej miere v odvedení pozornosti od skutočných a významných procesov a zároveň chce unaviť obyvateľstvo a znížiť jeho ostražitosť.
V rámci koronahystérie potichu prebieha jeden zdanlivo nenápadný projekt „Sčítanie obyvateľov“. Niektorí ľudia upozorňujú na záludnosť takého procesu v dnešnej dobe „zhrbených“ slovenských politikov a šašov. V nadväznosti na to vzniká otázka, či sa sčítania zúčastniť alebo ho ignorovať, nakoľko niektoré otázky sú naozaj podivné. Prešiel som si celý proces, skúšal som rôzne varianty a vzhľadom na určité možnosti zneužitia výstupu na ovplyvnenie politicko-spoločenskej situácie na Slovensku, prinášam v nasledovných riadkoch moje subjektívne dojmy a postrehy, ktoré si môže každý osobne preveriť.
V prvom rade treba zdôrazniť, že na drvivú väčšinu otázok človek nemusí reagovať. Môže zanechať prázdne polia a prejsť na ďalšiu otázku. Niektoré z otázok sú však kritické a nevyplnenie by mohlo mať za určitých okolností fatálne následky pre slovenskú štátnosť.
Poďme sa teda spoločne pozrieť na formulár štatistického úradu SR. Stlačením červeného tlačidla „sčítať sa“, sa dostaneme na prvý formulár s otázkou, „1. Aké je miesto Vášho súčasného pobytu?“, otázka smeruje k tomu, či je zhodný s trvalým pobytom, alebo nie. Toto pole je nutné vyplniť inak sa nedostanete na ďalší formulár. Na druhom formulári: „2. Mali ste od roku 1989 nepretržitý pobyt v zahraničí v trvaní najmenej 12 mesiacov?“. Vypĺňate ANO alebo NIE, avšak ak nechcete informáciu poskytnúť, môžete bez vyplnenia prejsť pomocou tlačidla „Ďalej“.
Zobrazí sa tabuľka „Nevyplnené údaje“, kde je modrou zvýraznené tlačidlo „Doplniť“. Ak ho stlačíte, ste naspäť, ak ho odignorujete a stlačíte vedľa nenápadný text „Pokračovať bez doplnenia“, otvorí sa ďalší formulár bez toho, aby ste údaje o vašom pôsobení v zahraničí zaznačili.
Nasleduje formulár: „3. S ktorými osobami bývate v byte v mieste Vášho bydliska?“. Túto otázku niektorí ľudia na sociálnych sieťach považujú za príliš osobnú. Je na každom z nás, ako sa k nej postavíme, pretože ani túto otázku nemusíte vyplniť a pomocou „Pokračovať bez doplnenia“, ju môžete hravo preskočiť.
Nasledujú otázky: „4. Aký je Váš rodinný stav?“, „5. Koľko živých detí sa Vám narodilo?“, „6. Aké je vaše najvyššie dosiahnuté vzdelanie?“, „7. Aké je Vaše zamestnanie?“, „8. Aká je adresa miesta výkonu Vášho zamestnania?“, „9. V akej časovej periodicite dochádzate do zamestnania alebo do školy?“. Všetky tieto otázky je možné ignorovať pomocou „Pokračovať bez doplnenia“ a je na vašom zvážení do akej miery, chcete informovať štatistický úrad SR, do ktorého dát majú prístup súčasné vládne elementy a prostredníctvom nich aj ich nadriadené biznis zložky z cudziny.
Po týchto otázkach nasleduje mimoriadne zaujímavá skupina otázok. Prvá je: „10. Aká je Vaša národnosť.“ K tejto otázke odporúčam pristupovať mimoriadne zodpovedne. Všetkým, ktorí sa cítia byť Slovákmi a chcú, aby aj v budúcnosti jestvovala slovenská štátnosť – Slovenská krajina, kde sa bude rozprávať naším materinským jazykom, nech pozorne vyberú položku „SLOVENSKÁ“.
Hneď pod tým je veľmi podivuhodná otázka nasledovného znenia: „11. Hlásite sa aj k ďalšej národnosti?“. Toto je mimoriadne zaujímavá záležitosť, pretože môže byť určitým kritickým prvkom v rámci budúceho vývoja Slovenska. Faktom je, že silná maďarská lobistická skupina presadzuje zavedenie maďarského jazyka ako druhého štátneho jazyka na území Slovenska. Ďalšie s tým spojené súvislosti nechcem teraz viac rozvádzať. Súčasní slovenskí vládni predstavitelia sú k tejto lobistickej skupine mimoriadne servilní a je dôvodné podozrenie, že sa iba hľadá spôsob, ako majoritné obyvateľstvo Slovenska – Slovákov nejakým spôsobom takticky dobehnúť. Existencia ďalšej národnosti, je jeden z možných spôsobov ako to uskutočniť. Javí sa teda ako dôležité, aby bola aj táto kolónka vyplnená. Až na českú národnosť, v žiadnom prípade nie je vhodné vypĺňať národnosť akejkoľvek krajiny, ktorá susedí so Slovenskom. U niektorých z týchto krajín pretrvávajú územné nároky voči Slovensku z čias 2. svetovej vojny. Aktívna snaha o zrušenie Benešových dekrétov je v tomto smere výrazným mementom. Bolo by vhodné buď použiť moravskú alebo českú národnosť, prípadne národnosť ruskú, chorvátsku a pod. Ideálny stav by bol, keby popri maďarskej „druhej“ národnosti jestvoval vyšší počet iných „druhých“ národností, čím by sa mohol eliminovať plošný tlak lobistických skupín na plošné uplatňovanie maďarčiny na území SR.
Nasledujúca otázka: „12. Aký je Váš materinský jazyk?“, súvisí s predchádzajúcimi, je dôležité dať pozor a správne vyplniť údaj. Ďalšia otázka je tiež pomerne kritická: „13. Aké je Vaše náboženské vyznanie?“. Aj táto kolónka je mimoriadne dôležitá. Vieme, ako sa snažia k nám natlačiť moslimských migrantov. Verejnosti je už menej známe, že na Slovensku je na registráciu náboženskej skupiny potrebný počet 50 000 členov. Ak by po sčítaní vyšiel počet ľudí vyznávajúcich islam nad 50000, začnú sa po Slovensku stavať mešity. Neviem, akú stratégiu k tomuto zaujať, azda by mali aj ateisti zvážiť a radšej vyplniť niektorú z kresťanských cirkvi. Každopádne si však treba pri vypĺňaní tejto otázky všetko dobre premyslieť.
Nasleduje kontrola a odoslanie formulára. Na záver je poďakovanie, že ste sa zúčastnili sčítania obyvateľov v roku 2021. Pod poďakovaním sa nachádza „Stiahnuť potvrdenie o sčítaní“ a „Stiahnuť vyplnený formulár“. Potvrdenie a formulár si nezabudnite stiahnuť a uložiť do svojho PC.
Po vyplnení sčítacích formulárov som si uložil potvrdenia a pokúsil som sa pod mojím rodným číslom sčítať ešte raz. Chcel som si preveriť, či je systém „blbuvzdorný“. Na moje prekvapenie sa mi opäť otvoril sčítací formulár a postupne som zadával údaje (alebo ignoroval otázky) ako v prvom prípade. Na konci som vybral inú príslušnosť k cirkvi, aby bola nejaká odlišnosť a formulár som odoslal. Bol som presvedčený, že mi vyhodí chybu a upozorní ma, že už som sčítaný, inak by som sa do toho ani nepúšťal. Na moje prekvapenie formulár odišiel na spracovanie a opäť sa mi zobrazilo poďakovanie, že som sa zúčastnil sčítania obyvateľov. TO JE ČO? Neveriacky som si stiahol „potvrdenie o sčítaní“. Na potvrdení bolo číslo formulára odlišné od predchádzajúceho potvrdenia o sčítaní. Pozrel som na webovú stránku „scitanie.sk“ a hľadal som nejaké varovanie, upozornenie či informáciu ozrejmujúcu viacnásobné sčítanie. Nenašiel som nič. Zdá sa, že nie je žiadna ochrana voči viacnásobnému zneužitiu. Dokonca ani elementárne upozornenie. Skúsil som do tretice a naťukal som rodné číslo. Tentokrát sa mi zobrazilo upozornenie: „Dosiahli ste maximálny možný počet pokusov o sčítanie“. V priebehu niekoľkých dní som testoval proces vypĺňania formulára a prihlasoval som sa niekoľko krát, zakaždým som však zadávanie pred koncom ukončil a formulár som neodoslal. Je pravdepodobné, že toto bola príčina prečo mi systém vyhodil predmetné upozornenie. Otázne je, keby som nerobil experimenty a vypĺňal jeden exemplár za druhým, koľko by som takto mohol odoslať? Tri, štyri, päť? Každopádne nechtiac som odoslal dva formuláre.
Celkovo možno hodnotiť sčítacie otázky ako prvky nezasahujúce priveľmi do súkromia občanov. Možnosť ignorovania otázok je tiež pozitívny prvok. Na strane druhej dáta do formulára môže nahodiť ktokoľvek, kto pozná vaše meno, miesto bydliska a má vaše rodné číslo. Dokonca je možné realizovať sčítanie viackrát. Ktoré z mojich formulárov bude brané ako pravdivé? Prvé alebo druhé? Alebo oboje? Alebo ani jedno? Čo ak vyplníte formulár a niekto, kto pozná vaše dáta vyplní formulár za vás ešte raz. Ktorý formulár bude pravdivý? Toto sú mimoriadne kritické prvky celého sčítania. Jednoznačne chýba softwarové obmedzenie voči viacnásobnému vyplneniu a upozornenie zo strany Štatistického úradu, čo sa stane v prípade viacnásobného zadania údajov. Taktiež chýba jedinečnosť prístupu oprávnenej osoby vyplniť svoj formulár. Bez tejto jedinečnosti je celé sčítanie nezmyselné a spoločensky nebezpečné.
Keď som druhý krát začal vypĺňať formulár očakával som, že mi systém vyhodí upozornenie, že som už formulár vyplnil a bude odo mňa požadovať číslo formulára. Očakával som, že zadaním čísla sa dostanem do mnou už vyplneného formulára, ktorý si môžem takto skontrolovať, ak by som mal obavy zo zasahovania do dát, prípadne ak by som chcel realizovať nejaké zmeny. Nič také sa neudialo. Systém je očividne veľmi ľahko zneužiteľný.
Ak vezmeme do úvahy súčasný stav, kedy nám chce establišment EU vnútiť moslimov, v situácii, keď naši susedia si brúsia zuby na naše územie, keď zahraničné lobistické skupiny presadzujú na Slovensku cudzie projekty namierené proti majoritnému obyvateľstvu Slovenska, a čo je najhlavnejšie, v stave anarchie najslabšej vlády aká kedy na Slovensku bola, je toto sčítanie obyvateľstva len ďalšou možnou rozbuškou na devastovanie a demontáž Slovenskej republiky.
Na záver som pôvodne chcel napísať, že je tomu potrebné zabrániť poctivým a správnym vyplnením formulára, že treba pomôcť vyplniť formuláre svojim starším susedom, rodičom, priateľom, ktorí nemajú internet, aby sa čo najviac vynechal cudzí faktor ovplyvňovania dát. Po druhom vyplnení formulára mám však pocity mimoriadne zmiešané. Ak sa niečo v procese vypĺňania nezmení, ak som niečo náhodou neprehliadol, musím hodnotiť, že záverečný sumár týchto dát nemôže mať žiadnu vypovedaciu schopnosť, pretože údaje môže vypĺňať ktokoľvek. Naše rodné čísla a adresy kolujú v biznis sfére už minimálne od kupónovej privatizácie. Doslova sa z nimi obchoduje. Podľa toho ako sa to v momente písania tohto článku javí, celý proces sčítania nedáva záruky, že formulár vyplní skutočne osoba, ktorá je vlastníkom rodného čísla. Deklarácia štatistického úradu o tom, že nedôjde k zneužitiu štatistických údajov, sú v tomto momente irelevantné, pretože my nemáme istotu, že dáta vložené do systému sú pravdivé! Aké budeme mať záruky, že tieto ľahko ohýbateľné dáta, ktoré vyjdú z tohto sčítania, nebudú politicky zneužité?
Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou
pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU