Úvaha nad VÝZVOU

Komu adresovať výzvu?

Podobné články

Mám dilemu nad tým, komu výzvu adresovať.

Vláde Slovenskej republiky? Veď to by bola tá najväčšia absurdita! Ako politický subjekt sme adresovali už veľa výziev všetkým vládam a bolo jedno, či bola pri moci pravicová, či ľavicová, rozumej sociálno-demokratická vláda, všetky boli proti nim hluché a ani elementárna slušnosť zareagovať im nič nehovorila. Súčasná vláda je od tých predchádzajúcich absolútne špecifická. Je to taká „truc vláda“. Jedno zo špecifík ju radí na „hviezdnu časť vlajky“ svetového strojcu nového geopolitického usporiadania, ktorého sme už dnes satelitom. Apelovať na túto vládu je ako  zaželať hrobárom „kiežby sa vám práca neminula“. Podobné je to aj so sarkastickým želaním „aby bolo na Slovensku radosť umierať“. Zdá sa vám to všetko absurdné. Mne teda po roku už vôbec nie! Zo Slovenska je nebezpečné trasovisko. Vláda bude „raz“ súdená za velezradu, lebo je v službách iných mocností pôsobiacich proti Slovenskej republike. To raz som dala do úvodzoviek, lebo sa tak musí stať čo v najkratšom čase.

Obrátiť sa na občanov – voličov? Veď práve oni spôsobili súčasný stav, vložením moci do rúk týmto politickým monštrám. A verte, oni sa jej už len tak ľahko nepustia, a už nám to aj dokázali. Povyskakovali vládnymi oknami a vrátili sa palácovými bránami. Nemajú nič spoločné so Slovenskom, iba ak trvalý pobyt v občianskom preukaze (podmienka). Chcem veriť, že väčšina voličov tohto vládneho zoskupenia zdieľa pocit hanby a veľkého previnenia, lebo určite netušili, „čo činia“ a robili tak len s presvedčením potrebnej „zmeny“.

Slovensko ako srdce Európy je jednoznačne začlenené do Európskej únie (aj keď v tomto európskom dome bývame niekde v suteréne). Slovensko je strategickým premostením na Východ. Vtiahli nás do zločineckej vojenskej mašinérie Severoatlantickej aliancie – NATO. Pýtať sa ľudí v referende odvahu nemali – nebola to teda vôľa ľudu! Dnes sme jej verným „mopslíkom“ a oddane pomašírujeme proti Rusku – krajine, ktorá pre našu slobodu priniesla najvyššiu obetu. Poženú nás na jatky rovnako ako v roku 1941 Nemecko.

Ako z tohto marazmu von? Vždy je cesta! Jednoznačne rozumnou cestou. Voľbami a z vôle ľudu zvolenej novej vlády. S týmto cieľom sme sa zapojili do petičnej akcie za predčasné voľby v nádeji, že sa situácia zmení. Nezmení! Prečo to tak vidím? O výsledku volieb v skutočnosti vôbec nerozhodujú voliči. Rozhoduje masívna, dobre dotovaná volebná kampaň s vopred naprogramovaným výsledkom! Zamyslite sa a počúvajte, čo hovoria predstavitelia na špičke politických strán vo volebných prieskumoch. Dostáva sa im už teraz dostatočný mediálny priestor. Hrnú sa za mikrofóny priamo v parlamente, kde už dnes pôsobia aj bez volieb. „Ľúbivé“ sľuby, hlavne predstaviteľov rôznych odtieňov sociálnych demokratov sú falošné. Ich politika je zradná! Rovnako ako v celej histórii. Veď to, čo sľubujú, mali možnosť zrealizovať, keď boli pri moci. A  myšlienka zmierenia, ktorá zaznela z úst jedného z predstaviteľov „odnože“ sociálnej demokracie, je neprehliadnuteľná úlisnosť. S kým sa zmierovať? Vari len nie so súčasnými vládnymi zoskupeniami! Na to nepotrebujeme nové voľby.

So súčasnou vládou treba skoncovať čím skôr, kým nenarobí ďalšie nenapraviteľné škody. Nebude to ľahké, lebo moc si upevňuje dobre premysleným a systematickým legislatívnym procesom. Poslušnosť občanov zabezpečí aj avizovaný „pandemický zákon“ (podľa vzoru Nemecka). V nových voľbách bude dôležité mať všetky tieto skutočnosti na zreteli a nedať sa pomýliť sľubovaním „lepších časov“ od politikov, ktorí priestor na ich realizáciu už mali. Realita je krutá. Veď len niekoľkomiliardový dlh štátu je predzvesťou krušnej budúcnosti pre väčšinu občanov, ale hlavne pre budúcnosť dnešnej mladej generácie. Referendum, ktorého cieľom je odchod súčasnej vlády, je teda z tohto hľadiska naším spoločným cieľom. Ak sa uskutoční, zúčastnime sa! Rovnako musíme pristupovať aj v účasti na prípadných predčasných parlamentných voľbách. Predovšetkým rozumne vnímať, kto a čo hovorí.

Udalosti posledného týždňa sú rovnako znepokojujúce a hrozba „rinčania zbraní“ neveští nič dobrého. Každému vojnovému konfliktu predchádzala „zámienka“. „Tak nám zabili Ferdinanda“ – zámienkou k I. svetovej vojne sa stal úspešný atentát na arcivojvodu a následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda. Gliwice (Poľsko) – prepadnutie vysielača špeciálnou skupinou Abwehru a SS prezlečení do poľských uniforiem – zámienka k rozpútaniu II. svetovej vojny. A ešte zapálenie Reichstagu – Ríšskeho snemu v Berlíne (len tri týždne po nástupe A. Hitlera k moci) ako zámienka ku koncu ústavných práv a nastupujúcemu nacistickému režimu poslúžila na zavedenie stanného práva. Provokácie a zámienky sú osvedčenou formou na rozpútanie nového ozbrojeného konfliktu. Aj dnes je ich už dosť a len vďaka rozvahe a uvedomeniu si, že rozpútanie III. svetovej vojny formou ozbrojeného konfliktu by nemalo víťaza, sú súperi zdržanliví.

Uvažujem teda nad tým, koho a k čomu výzvou osloviť. Odpoveď na druhú otázku nie je zložitá –  k protestu proti vojne, za mier, za zmenu súčasného vykorisťovateľského systému v systém spravodlivý voči všetkým občanom. Od nej sa môže odvíjať odpoveď na prvú otázku koho. Všetkých, ktorí nechcú žiť vo vazalstve cudzej mocnosti. Všetkým, ktorí nechcú, aby sa naša vlasť stala mostom pre nové dobyvačné ťaženie na Východ. Všetkým, ktorí sa nechcú prispôsobovať súčasnému režimu a nechcú byť otrokmi vo vlastnej krajine.

 

Budujte s nami!
Podporte Iskru dobrovoľnou systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží. Podporte nás TU

Ďalší článok

Komentáre 1

  1. Ivan Mikušinec says:

    Volím komunistou sú jediný proti fašistom.,inak sa nikdy nič nezmení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sledujte nás

Kategórie

Prihláste sa naspäť do svojho účtu

Vyplňte formulár a zaregistrujte sa

Restovanie hesla

Prosím vložte vaše použ. meno alebo emailovú adresu pre resetovanie hesla