Slovenská vláda rieši pandémiu spôsobenú koronavírusom rozsiahlymi administratívnymi opatreniami a očkovaním. Príkazy a nariadenia dominujú, ekonomické a sociálne stimuly sú však minimálne. Takmer s určitosťou možno povedať, že pokračovanie v tomto prístupe bude mať za následok kolaps slovenskej ekonomiky. Zároveň priam zaráža fakt, že zo štátneho rozpočtu SR sa použije 7,5 mil. eur na dotovanie vydávania vládnych novín.
V čase prehlbujúcej sa ekonomickej krízy, ktorá má globálny charakter, je nesporné, že si musíme pomôcť sami. Vzhľadom na tento fakt je nevyhnutné, aby Ministerstvo financií SR v ťažkých časoch pre slovenskú ekonomiku zaviedlo s okamžitou účinnosťou tzv. solidárny odvod. Súčasný systém „rovnej dane“ nie je v podmienkach ekonomickej krízy akceptovateľný. Konštrukcia spomínaného solidárneho odvodu vychádza z myšlienky, že tie ekonomické subjekty, ktorým sa darí v čase krízy alebo z nej dokonca majú prospech, by mali prispieť na pomoc ťažko skúšanej ekonomiky. Prostriedky získané zo spomínaného odvodu sú tak prísne účelové a takýto odvod dokonca motivuje politických predstaviteľov, aby prijímali opatrenia na zlepšenie ekonomickej situácie. V súčasnosti sa priam žiada, aby všetky ziskové ekonomické subjekty platili tento dodatočný odvod. Niet pochybnosti, že finančný sektor a finančné skupiny by mali patriť medzi prvé subjekty, ktoré by mali platiť solidárny odvod. Vari netreba pripomínať banky, ktorým Ministerstvo financií SR zrušilo povinnosť platiť bankový odvod bez záväzku znížiť poplatky za svoje služby. Mimoriadne dôležité je, aby sa solidárny odvod týkal aj fyzických osôb, a to predovšetkým vládnych predstaviteľov a poslancov Národnej rady SR. V prípade ostatných fyzických osôb je namieste stanoviť hranicu základu pre daň z príjmu, po prekročení ktorej by občan odviedol dodatočnú sumu do štátneho rozpočtu.
V závere by bolo vhodné poznamenať, že spomínaný solidárny odvod nie je novým ekonomickým nástrojom a veľmi dobre sa osvedčil v znovu zjednotenom Nemecku.
Pojem „solidármy odvod“ je pre súčasných predstaviteľov vlády, včítane jej ekonómov podieľajúcich sa na riešení ekonomického kolapsu štátu úplne neznámy.
Samotný pojem „solidarita“ je pre súčasných pravicových ekonómov priam odporný a nebudú sa ním zaoberať. Oni majú z čoho žiť a to, že väčšine ľudí dochádza dych i prostriedky k základnému prežitiu nepovažujú za svoj problém.
Toto je cesta do pekla. Štát enormne zadlžujú, platíme z našich daní vládu a jej ľudí kvázi „odborníkov“ doslova len na to, aby položili ekonomiku nášho Slovenska na kolená a občanov do chudoby.
Zdá sa, že tu niet iného riešenia, len okamžitá výmena vlády za vládu odborníkov so sociálnym cítením. Zišli by sa tu znova komunisti, ktorí by mohli účinne zasiahnuť do rozhodovacích procesov. To je však za danej situácie len nesplniteľný sen.
Musí sa zaviesť socializmus s trhovou ekonomikou,a obnoviť trest smrti.Vystúpiť okamžite z NATO a rozbehnúť spoluprácu so štátmi BRICS,ŠOS EA EKONOMICKÁ ÚNIA
.Kolaps EU je neodvratný.